H Meghan Markle θα είναι η πρώτη guest editor της Βρετανικής Vogue

The Jennettes
Δευτέρα, 29 Ιουλίου 2019

To τεύχος Σεπτεμβρίου της Βρετανικής Vogue θεωρείται ένα από τα σημαντικότερα τεύχη του περιοδικού, σύμφωνα με τον Guardian. Για πρώτη φορά φέτος, το τεύχος θα έχει guest editor και μάλιστα όχι κάποια τυχαία guest editor - αλλά τη Meghan Markle. Η Δούκισσα του Sussex συνεργάζεται με το περιοδικό από τον Ιανουάριο για το τεύχος που θα εφιστά την προσοχή στις "Δυνάμεις Αλλαγής", δηλαδή τις γυναίκες που είχαν, και συνεχίζουν να έχουν σημαντικό αντίκτυπο στον κόσμο.

Το εξώφυλλο περιλαμβάνει 15 γυναίκες τις οποίες η Meghan περιγράφει ως "Δυνάμεις Αλλαγής", μαζί με μια κενή θέση, η οποία θα είναι φτιαγμένη σαν καθρέφτης, ώστε η γυναίκα που κρατάει το περιοδικό να μοιάζει σαν να βρίσκεται στο εξώφυλλο και αποτελεί μέρος αυτής της συλλογικότητας.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We are proud to announce that Her Royal Highness, The Duchess of Sussex is the Guest Editor for the September issue of @BritishVogue. For the past seven months, The Duchess has curated the content with British Vogue's Editor-in-Chief Edward Enninful to create an issue that highlights the power of the collective. They have named the issue: “Forces for Change” For the cover, The Duchess chose a diverse selection of women from all walks of life, each driving impact and raising the bar for equality, kindness, justice and open mindedness. The sixteenth space on the cover, a mirror, was included so that when you hold the issue in your hands, you see yourself as part of this collective. The women on the cover include: @AdwoaAboah @AdutAkech @SomaliBoxer @JacindaArdern @TheSineadBurke @Gemma_Chan @LaverneCox @JaneFonda @SalmaHayek @FrankieGoesToHayward @JameelaJamilOfficial @Chimamanda_Adichie @YaraShahidi @GretaThunberg @CTurlington We are excited to announce that within the issue you’ll find: an exclusive interview between The Duchess and former First Lady of the United States Michelle Obama, a candid conversation between The Duke of Sussex and Dr Jane Goodall, inspirational articles written by Brené Brown, Jameela Jamil and many others. Equally, you’ll find grassroots organisations and incredible trailblazers working tirelessly behind the scenes to change the world for the better. “Guest Editing the September issue of British Vogue has been rewarding, educational and inspiring. To deep dive into this process, working quietly behind the scenes for so many months, I am happy to now be able to share what we have created. A huge thanks to all of the friends who supported me in this endeavour, lending their time and energy to help within these pages and on the cover. Thank you for saying “Yes!” - and to Edward, thank you for this wonderful opportunity.” - The Duchess of Sussex #ForcesForChange

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) στις

Παρόλο που το τεύχος θα δίνει περισσότερη έμφαση στη δουλειά και τις σκέψεις των γυναικών στο εξώφυλλο, θα περιλαμβάνει επίσης μια συνέντευξη ανάμεσα στη Meghan Markle και τη Michelle Obama, μια συζήτηση ανάμεσα στον Πρίγκιπα Harry και την ανθρωπολόγο κι ακτιβίστρια Dr Jane Goodall, καθώς και πολλά άρθρα που έχουν σκοπό να εμπνεύσουν.

Το συγκεκριμένο τεύχος θα έχει την προσωπική σφραγίδα της Meghan Markle, όμως η Δούκισσα αρνήθηκε εξαρχής να εμφανιστεί με οποιονδήποτε τρόπο στο εξώφυλλό του."Eν τέλει, ένιωσε ότι θα ήταν με κάποιον τρόπο αλαζονικό το να το κάνει αυτό στο συγκεκριμένο project. Ήθελε αντιθέτως να εστιάσει στις φυναίκες που θαυμάζει, δήλωσε ο αρχισυντάκτης Edward Enninful για την Meghan, η οποία θα είναι η πρώτη guest editor στα 103 χρόνια ιστορίας του περιοδικού.

Ανάμεσα σε αυτές τις γυναίκες βρίσκονται ηθοποιοί και μοντέλα, πολιτικοί και συγγραφείς, και πρέσβειρες πολλών ζητημάτων, από την ποικιλομορφία και την ψυχική υγεία, μέχρι την κλιματική αλλαγή και τα δικαιώματα ψήφου.

Δείτε την πλήρη λίστα:

  • Adowa Aboah (@adwoaaboah)
  • Adut Akech (@adutakech)
  • Ramla Ali (@somaliboxer)
  • Jacinda Ardern (@jacindaardern)
  • Sinéad Burke (@thesineadburke)
  • Gemma Chan (@gemma_chan)
  • Laverne Cox (@lavernecox)
  • Jane Fonda (@janefonda)
  • Salma Hayek Pinault (@salmahayek)
  • Francesca Hayward (@frankiegoestohayward)
  • Jameela Jamil (@jameeljamilofficial)
  • Chimamnda Ngozi Adichie (@chimamanda_adichie)
  • Yara Shahidi (@yarashahidi)
  • Greta Thunberg (@gretathunberg)
  • Christy Turlington Burns (@cturlington)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What changes do you want to see in the world? That’s the question HRH The Duchess of Sussex @SussexRoyal and #BritishVogue posed to 15 women with 15 unique causes in the September 2019 #ForcesForChange issue. Meet the September issue cover stars as they discuss who and what is inspiring change today. Watch the full film from 4pm today via the link in bio and on Vogue.co.uk/video. Directed and edited by @Kloss_Films. Starring: @AdwoaAboah @AdutAkech @SomaliBoxer @JacindaArdern @TheSineadBurke @Gemma_Chan @LaverneCox @JaneFonda @SalmaHayek @FrankieGoesToHayward @JameelaJamilOfficial @Chimamanda_Adichie @YaraShahidi @GretaThunberg @CTurlington

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη British Vogue (@britishvogue) στις

Δείτε ακόμη:  Γυναίκες που άλλαξαν την ιστορία