![PicMonkey-Collage6.jpg](/sites/default/files/public/styles/article_1025x1025/public/imported/articles/2015-10/PicMonkey-Collage6.jpg?itok=AqgZAkN8)
Τα πανωφόρια αποτελούν σημαντικό κομμάτι σε κάθε φθινοπωρινή συλλογή κι αυτή τη σεζόν φάνηκε πως σχεδόν κάθε σχεδιαστής είχε να παρουσιάσει μία διαφορετική εκδοχή της κάπας. Και γιατί όχι άλλωστε; Ο κόσμος της μόδας στα street style looks απέδειξε πως οι εμφανίσεις της καθημερινότητας απαιτούν κατά κύριο λόγο τα χέρια μας ελεύθερα ώστε να είμαστε άνετες και στιλάτες όλη μέρα. Η κλασική γραμμή της κάπας βρίσκεται στο προσκήνιο χωρίς να μπορούμε να αγνοήσουμε και μερικά πρωτοεμφανιζόμενα top-κάπες, φορέματα-κάπες και faux μανίκια που παίζουν με τις οπτικές ψευδαισθήσεις στο γυναικείο στιλ. Εμπιστευτείτε τα χρώματα, τους γήινους τόνους και βέβαια το διαχρονικό μαύρο.
[gallery-492340]![](/themes/custom/jenny_webpack/dist/images/gallery-modal-close.png)
Ακολουθήστε το jenny.gr στο google news και μάθετε τα πάντα γύρω από τις τάσεις της μόδας, τα τέλεια outfits και τα πιο hot fashion news.