![Πώς θα καλύψετε με το μακιγιάζ πανάδες, κηλίδες και σημάδια](/sites/default/files/public/styles/article_1025x1025/public/imported/articles/2021-09/Screenshot%25202021-09-22%2520at%252014.56.43.png?itok=-oFPWNzt)
Όλες οι γυναίκες θέλουν, ιδανικά, να έχουν ένα πρόσωπο χωρίς σημάδια, σπυράκια, πανάδες και ρυτίδες. Για να το καταφέρετε αυτό, πρωταρχικής σημασίας είναι η skincare routine που πρέπει να υιοθετήσετε και η οποία θα απομακρύνει εντελώς όλα τα ενοχλητικά breakouts χαρίζοντάς σας λεία και απαλή όψη.
Αν έχετε κι εσείς δυσχρωμίες στο πρόσωπο, θα πρέπει να γνωρίζετε ότι ο χειμώνας είναι η κατάλληλη εποχή για να τις αντιμετωπίσετε με ειδικές θεραπείες. Παράλληλα, αν επιθυμείτε να τις καλύψετε, θα σας βοηθήσει το παρακάτω βίντεο.
Η beauty vlogger δείχνει βήμα προς βήμα τη διαδικασία που ακολουθεί για να καλύψει τις κηλίδες στο πρόσωπό της.
Το βασικό μυστικό της: Μετά το foundation (που δεν είναι πολύ βαρύ και καλυπτικό, ώστε να επιτυγχάνεται πιο φυσικό αποτέλεσμα), χρησιμοποιεί ένα περισσότερο καλυπτικό concealer, ειδικό για κάλυψη δυσχρωμιών, το οποίο εφαρμόζει τοπικά.
- Το πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι να βάλουμε μια μικρή στρώση corrector στα σημεία που υπάρχουν διχρωμίες.
- Περνάμε στη βάση. Το κλειδί βρίσκεται στο χρώμα του foundation. Ιδανικά, επιλέγουμε 1-2 τόνους πιο σκούρο και κοντά στο χρώμα της πανάδας.
Δείτε ακόμη:
![jenny.gr](/sites/default/files/public/styles/editor_scale/public/imported/editor/2021-09/footer%2520FINAL_1452.png?itok=uIATjcEz)
![](/themes/custom/jenny_webpack/dist/images/gallery-modal-close.png)
Ακολουθήστε το jenny.gr στο google news και μάθετε τα πάντα γύρω από τα καλύτερα προϊόντα ομορφιάς, την τέλεια εφαρμογή τους και τα πιο hot beauty news.