Ο κόσμος της μόδας αποτίει φόρο τιμής στον Karl Lagerfeld

The Jennettes
Τετάρτη 20 Φεβρουάριος 2019
20190219_zaa_d20_153.jpg

Μετά την είδηση πως ο Karl Lagerfeld έφυγε από τη ζωή από τα γαλλικά media, τα μέλη του κόσμου της μόδας και οι celebrity fans απέτισαν φόρο τιμής στον θρυλικό σχεδιαστή που ήταν ο creative director του οίκου Chanel, Fendi και του προσωπικού του brand.

O hairstylist Sam McKnight, που συνεργαζόταν με τη Chanel και τη Fendi, είπε πως ήταν "τιμή του" που γνώριζε τον Lagerfeld. Σε ένα Instagram post, η ηθοποιός Diane Kruger δήλωσε πως "έσπασε η καρδιά της", η σχεδιάστρια Victoria Beckham τον αποκάλεσε "genius", ενώ το μοντέλο, Cara Delevingne, έχει ανεβάσει ένα ιδιαίτερα συγκινητικό video από τις στιγμές που βρέθηκε στο πλάι του θρυλικού σχεδιαστή.

Δείτε όλους όσους απέτισαν φόρο τιμής στον Karl Lagerfeld:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alexa Chung (@alexachung) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dear Karl, it has been an enormous pleasure. I’m honoured to have known you. ❤️

A post shared by Sam McKnight Personal (@sammcknight1) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Diane Kruger (@dianekruger) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by yasminsewell (@yasminsewell) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Henry Holland (@henryholland) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Donatella Versace (@donatella_versace) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LILY ALLEN (@lilyallen) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Katie Eleanor Grand (@kegrand) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Elton John (@eltonjohn) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Charlotte Tilbury, MBE (@ctilburymakeup) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lara Stone (@lara_stone) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @marioncotillard on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ? (@bellahadid) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on

 

Δείτε ακόμη: Karl Lagerfeld: 18 φωτογραφίες από τη ζωή του θρύλου της μόδας