Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου: Ανεπανάληπτο νταμπλ η Ντρισμπιώτη, «χρυσή» και στα 25 χλμ. βάδην στο Μόναχο
JTeam
20 Αυγούστου 2022
![Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου: Ανεπανάληπτο νταμπλ η Ντρισμπιώτη, «χρυσή» και στα 25 χλμ. βάδην στο Μόναχο](/sites/default/files/public/styles/article_1025x1025/public/2022-08/Screenshot_3.jpg?itok=eiecGX5h)
Η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη πέτυχε ένα ιστορικό νταμπλ, μετά τα 35 χλμ. θριάμβευσε και στα 20 χλμ. βάδην στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Μονάχου. Τερμάτισε σε 01:29:03.
Η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη πέτυχε το αδιανόητο, τέσσερις ημέρες μετά το χρυσό μετάλλιο στα 35 χλμ. βάδην, έγινε πρωταθλήτρια Ευρώπης και στα 20 χλμ. βάδην στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Μονάχου.
Διαβάστε τη συνέχεια στο Gazzetta.gr